444 60 89

Bize Ulaşın

Alaçatı Dizayn İnşaat - Çeşme, İzmir. Alaçatı ve Çeşme'de lüks villa, yazlık ve mimari projeler

Çeşme Plajları

Çeşme Ilıca Plajı2 km'ye yakın uzunluktaki geniş ve beyaz kumlu plajları, nitelikli konaklama tesisleri ve termal olanaklarıyla Çeşme popüler bir turizm merkezidir. Denizin içinden kaynayan sıcak termal sular, Ilıca plajını ve yöredeki diğer plajları büyük birer termal havuz haline getirir. Çeşme plajlarının ve özellikle Ilıca plajının en önemli özelliklerinden biri de, kıyıdan denize doğru yaklaşık yüz metrelik bir şeridin insan boyunu geçmeyecek derinlikte olmasının yanı sıra, bu plajlardan çocukların yararlanma olanakları sağlık ve can güvenliği bakımından elverişli olmasıdır. Özellikle termal kaynaklarla beslenen sığ sularda, ultraviyole ışınlarının insan sağlığına çok daha fazla yararlı olduğu bilimsel bulgularla kesinleşmiştir.


Alaçatı

Alaçatı Çeşme’nin güneydoğusunda yer almaktadır. Çok yakın zamana kadar Türk ve Yunan halkın birlikte yaşadığı bir yerdir. Yunan mimarisinin izleri 2-3 katlı cumbalı evlerde, arnavut kaldırımı sokaklarda ve sakız bahçelerinde görülebilir. Ayrıca Anadolu Selçuklu İmparatorluğu’ndan kalma hamamlar ve camiler Türk mimarisinin izlerini oluşturmaktadır. 100 yıl öncesine kadar zeytin yağı imalat merkezi olan tarihi yel değirmenleri görülmeye değerdir. Doğa yapısı, coğrafi konumu ve iklimi ile ünlü Alaçatı; rüzgarla denizde dans edenlerin ya da denizin üstünde uçanların mekanı olarak tanınıyor. Sörfçüler açısından dünyanın yedi önemli parkurundan biri sayılan Alaçatı, ilginç coğrafyasının yanında, mimarisi, yetiştirdiği ürünleri ve kolay ulaşımıyla da Çeşme'yi gölgede bırakacak özelliklere sahip.

Alaçatı EvleriAlaçatı'da dikkati çeken mimari dokusu. "Alaçatı taşı" adı verilen ponza taşı görünümlü kesme taşlardan yapılan evler, kışın sıcak yazın da serin tutma özelliğine sahip. Çürük bir taş sayılmasına rağmen, havanın karbondioksidi ile birleşince, kalker oluşturup filtre görevi yapıyor. Beldenin zemini de bu taşlarla kaplı. Karabiber ağaçlarının sıralandığı sokaklara dizili bahçeli villalar ise imrendirici güzellikte. Daldırma yöntemiyle üretilen Sakız ağaçları korusu, yeldeğirmenleri, daracık sokaklar, kendine özgü, sakin ve sessiz. Bu sokaklarda yürüyenler için de, zevk veren bir huzur sığınağı.

 

Projelerimize HEMEN BAŞVUR

Haberler

‘’Hisseli Harikalar Kumpanyası’’

Alaçatı Dizayn İnşaat ‘ın sponsorluğunda HALDUN DORMEN ‘in yazdığı Vedat Murat Güzel ‘in yönettiği ‘’Hisseli Harikalar Kumpanyası’’

03 Mayıs 2016

Reisköy Reisdere Evleri

Çeşme’de tatil, spor, şifa ve huzur arayanlara önerilen yeni bir adres var; Reisköy…

06 Ekim 2013

Foto Galeri

Portfolyomuzu daha yakından ve kolayca incelemek için

FOTO GALERİ